İstanbul
İSTANBUL
Her köşesi buram buram tarih kokan, gönüllerin şehri İstanbul on beş milyondan fazla nüfusu ile günümüzde sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en büyük metropollerinden birisidir. Tarih boyunca Bizans İmparatorluğu, Osmanlı Devleti gibi birçok büyük devlete başkentlik yapmış olan İstanbul, Cumhuriyet'in ilanı ile beraber Asya ve Avrupa arasında kalan stratejik konumu ile dünyanın önemli ticaret ve kültür merkezlerinden birisi olmuştur.

İstanbul, tarih boyunca ev sahipliği yaptığı birçok devletten miras kalan tarihi eserleri ile kültür ve medeniyetlerin merkezi olmuştur. Dolayısı ile gezilip görülecek birçok yere sahip olan İstanbul'da sizin için kısa bir şehir turu hazırladık. Bir tarafta Avrupa yakasında; Galata Kulesi, trafiğe kapalı ender sokaklardan birisi olan İstiklal Caddesi, Asmalı Mescit, masmavi Marmara Denizi'nin kokusunu içine çekebileceğiniz Tarabya ve Bebek sahilleri, diğer tarafta ise Anadolu yakasında bulunan şehrin kalabalıklığından kaçıp nefes almak isteyenlerin ortak noktası olan Göztepe, Maçka, Emirgan Korusu, Belgrad Ormanı alternatifler arasında sayılabilir.

Kız Kulesi : Salacak sahilindeki bu kule, rivayete göre kral kızını korumak için yaptırmıştır ancak yine de kızının ölümüne engel olamamıştır. Günümüzde restaurant ve cafelerinde bulunduğu bir ziyaretçi merkezi olan Kızkulesi, moda defilelerinede ev sahipliği yapmaktadır.

Kapalı Çarşı : Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu'nda alışveriş işlerinde kullanılması nedeni ile ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilmektedir. İçerisinde deri, halı, bakır gibi birçok geleneksel ürünün yanında, çeşitli kuyumcu ve fular satıcılarınında bulunduğu alışveriş diyarıdır.