Kartepe Kayak Merkezi Transferi
Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım ve Transfer

Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli’ye bağlı bir ilçe statüsünü aldı. En yüksek rakımı 1.700 metredir. Kartepe, İzmit’in doğusu ve Sapanca’nın batısında bulunuyor. Marmara Bölgesi’nin üçüncü yüksek noktasıdır. Samanlı dağları arasında yer alıyor.

Sonbaharda günübirlik gezi için de ideal bir yer. Her ton yeşil mevcut. Sapanca gölünün güzelliği bölgeye yansıyor. Tek bir sezon gezilmeyen bir yer. Yaz aylarında Trekking, piknik ve yüzme yapılabiliyor. Kış aylarında ise kayak merkezi olan doğa harikası bir yer oluyor Kartepe.

İstanbul’a yakın olmasından dolayı ziyaretçilerin ve kayak severlerin ilgisini çekmeye başladı.

Kış aylarında profesyonel kayakçılar ve kayak tutkunları bölgeye akın eder. Kayak öğrenmeye yeni başlayanlar ve amatör kayakçıların da vazgeçilmezi konumunda.

80-250 cm’ye kadar varan kar kalınlığı oluyor. Farklı ve bambaşka bir kayak heyecanı sunan Kartepe kayak merkezi, profesyonel ve gelişmiş merkezi ile de kayak severler için cezbedici bir özelliğe sahip.

Kartepe’de, 42 Km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel kayak merkezi ile herkese hitap edilmekte, Herkesin taleplerine yanıt verilmektedir.

Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezde bulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilik çekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.

Kartepe kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Ya da günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak istemiyor musunuz? Dert etmeyin. Çünkü Kartepe kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kadar kiralanabiliyor. Bu doğrultuda Penguen Tepe Kayak Evi iyi bir örnek olabilir.

Yaz mevsiminde de, trekking severlerin, doğa içinde ailesi ile piknik yapmak isteyenlerin ve Sapanca gölünde serinlemek isteyen yüzücülerin uğrak yeridir Kartepe ve civarı.

Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle rüya gibi bir hafta sonu geçirmek iyi olmaz mıydı?
Kartepe’nin damar tıkanıklığına iyi geldiği söylenen tertemiz havası ve o muhteşem manzarası karşısında kim yürüyüşe hayır diyebilir?
Günübirlik gezilerin yanısıra, uzun süreli ve konaklamalı tatillerde de, Kartepe’de beklentinizden fazlasını bulacaksınız.

Goin Transfer Kartepe’ye nasıl gidilir?

Tüm bu güzellikler karşısında doğal olarak kayıtsız kalamadınız ve Kartepe’ye gitmeye karar verdiniz. Ama adresi bilmiyorsunuz. Rahat olun, İstanbul’dan ve Ankara' dan Kartepe’ye ulaşmanın en rahat ve güvenilir yolu Goin Transfer ile mümkün.