Trabzon
TRABZON
Trabzon yemyeşil yaylaları ve birbirinden lezzetli yöresel yemekleriyle Karadeniz’in nadide şehirleri arasında yer almaktadır. Yüzölçümü bakımından çok büyük olmamasına karşın Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş ikinci ili durumundadır. Trabzon’a gittiğinizde Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı mimarisi ve muhteşem manzarasıyla Trabzon'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bunun yanında Trabzon’un yemyeşil ve koruma altına alınmış birbirinden güzel yaylalarını mutlaka gezmelisiniz. Aynı zamanda heyelan sonucu dere yatağının baraj şeklinde kapanması sonucu meydana gelen Uzun Göl’ün yemyeşil tabiatında yürüyüşler yapabilirsiniz.

Trabzon’un Çalköy beldesinde bulunan ve dünyanın en uzun 2. mağarası olma özelliğine sahip olan Çal Mağarası da görülmeye değer güzelliklerinden biridir. Akçaabat, Kayaiçi, Kestanelik, Erenler, Doğankaya, Düzköy, Kayabaşı Yaylası gibi birçok farklı ilçelerde dağcılık parkurlarından tırmanmaya, yamaç paraşütüne ya da kano sporuna kadar birçok aktiviteden yararlanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında Trabzon’un eşsiz yöresel lezzetlerinden bahsetmeden geçmek olmaz :) Trabzon mutfağı denince akla gelen mısır unu ile yapılan kuymak, hamsilerden yapılan ekmek, manca, hamsili pilav, fasulyeden yapılan lobya gibi yöreye özgü birçok lezzetleri mutlaka tatmalısınız. Tüm bunları gerçekleştirmek için PROGO ile rezervasyonunuzu yaptırın, sizi Trabzon Havaalanı’nda karşılayalım ve Trabzon’un güzelliklerine doğru bir yolculuğa çıkaralım!